| Leca54 a întrebat:

Salut, am un s7 edge iar cand am vrut sa-i scot cartela, s-a rupt acel sertar iar cartela si partea de jos la acel sertar a ramas blocat in telefon, dati-mi indei de ce as putea face in privunta asta
Dau funda

4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Mergi la un service.
Daca te apuci sa-l repari singur riști sa strici altceva si sa te coste mai mult.

| venividivici2017 a răspuns:

Daca nu te pricepi si nu ai tools-urile necesare, iti recomand sa te duci la un service. Poti sa indoi pin-ii incercand sa scoti cartela. Daca procedezi asa, te va costa mai mult sa il repari.Asa am patit cu un Sony Z2 bine pe care l-am stricat si trebuie sa il repar.

| Sarcopt a răspuns:

Salut! Trebuie dus în servis, numai ei îți pot rezolva problema. Baftă!

| Taranu_Madalin_1992 a răspuns:

Pe partea ramasa pune o picătura de super glue.dar numai in lovurile de unde s-a rupt suportul ..il introduci înapoi in telefon il lasi 30 de secunde si dupa aceea poti scoate cartela si partea ruptă ramasa in telefon