| albonifiras06 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Ace 4 G357FZ varianta de 1 GB RAM.(mai mult de jumatate din el e ocupat.) As vrea sa imi instalez Android 5.0. Am incercat si imi zice ca sunt instalate cele mai recente actualizari. Am incercat si cu Kies 3 dar la fel. Am facut o cautare pe Google si cica normal pot sa imi instalez Android Lollipop. Cum sa mi-l instalez?(recent am actualizat de la Android 4.4.2 la 4.4.4)

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

4.4.4 este ultima versiune oficiala de android pentru telefonul tau, Samsung nu o sa iti mai dea nici un android pentru telefonul tau. Poti incerca sa faci root si sa instalezi o versiune custom (gasesti pe forumul xda tutoariale si firmware custom)

ATENTIE: Daca rootezi telefonul si instalezi o versiune custom de android iti pierzi garantia. In plus daca instalezi o versiune gresita de firmware iti brick-uiesti telefonul si nu se mai poate face nimic.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca 5.0.nu corespunde telefonului tau incerci degeaba.

Răspuns utilizator avertizat
| muscleman a răspuns:

Ai putea sa faci root, adica sa instalezi cyanogenmod, dar e riscant, iti pierzi garantia si poti strica telefonul si e posibil sa nu aiba nici ei ultima versiune de android.