| SmArTy90 a întrebat:

Salut, am un Samsung S 2 si mi se descarca bateria la el exagerat de repede, se incarca greu si se descarca prea repede. Am internet pe el il cam zapacesc cu jocurile cu internetul dar am mai avut si alte smartphone-uri si nu se descarca bateria atat de repede si la fel le forjam. Si chestia e ca daca umbli putin pe el in timp ce e la incarcat in loc sa se incarce se descarca. Ce as putea sa-i fac fara sa-i schimb bateria? Multumesc!

3 răspunsuri:
| LenoreVoldaren a răspuns:

Dacă îl ai de mai mult timp, ar fi cazul să cumperi o baterie nouă.

| ghostlabbrador77 a răspuns:

Ai putea sa ii formatezi bateria ( sa descarci si ultimul strop de enrgie din el dupa care sa-l lasi 12 ore la incaracat fara sa-l folosesti) sau ai putea sa active modulele de economisire energie (le gasesti in setari>baterie), insa inlocuirea bateriei este cea mai sigura varianta.
Sper ca te-am ajutat.

| SmArTy90 explică:

Am activat si economisire energie si degeaba. Va multumesc oricum