| June20 a întrebat:

Am un Samsung s8 si as vrea sa trec la iphone. Desi telul meu arata 9.5/10, functioneaza f bine, nu reusesc sa il vand pe olx. De aceea as vrea sa apelez la un amanet. Cei de acolo imi ofera 1000 lei pe tel (stiu ca e un pret mic, dar nici pe olx nu as primi mai mult), la care sa adaug diferenta pentru un iphone tot de la ei.
Pe un 7 vor 1000
Pe un iph 7 plus vor 1680,
Pe 8 imi cer 2000

Ce spuneti? Ce sfat mi-ati da? Vreau sa trec la iphone pentru ca nu imi mai place cum samsungul meu face pozele. Iar eu obisnuiesc sa calatoresc f mult si sa fotografiez (nu vreau sa car aparatul foto). Multumesc!

1 răspuns:
| Csander a răspuns:

Siferenta intre camerele foto ale telefoanelor pe care le-ai pus tu aici nu e foarte mare, extrem de greu vizibila chiar. Iar asta doar daca esti cunoscator.
Ar trebui sa nu faci schimbul, ai gurul motiv bun care ar fi e doar sistemul de operare, in rest ca sa le compari performanta, nu are rost.