| Atat_Niko_Shi_1997 a întrebat:

Am un telefon Allview A4 You.Am facut update la android 4.4.2am scos cartela din telefon si am bagat alta.Cand l-am deschis imi cere o parola.Nu e codul PIN al carelei.Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Porneste fara cartela, daca mai cere codul inseamna ca ai pus cod tu sau cine a avut telefonul si atunci va trebui sa dai resetare din recovery dar iti pierzi toate datele de pe telefon.

| crytical a răspuns:

Scrie 0000, ai incercat sa bagi cealalta cartela inapoi si tot nu a mers?

| Alex5620 a răspuns:

Codul telefonulului, poate fi 12345.

| Atat_Niko_Shi_1997 explică:

@dennix am cautat pe net si multi au problema asta si imi spun sa resetez telefonul.Dar pasii lor sunt de 4.2.2 iar eu am 4.4.2.Ajungand la Reboot system now nu gasesc tasta enter.Imi poti spune care e?