| Bro4555 a întrebat:

Am un telefon Allview x2 soul lite, si acum 2 zile am zis sa il resetez la setarile din fabrica deoarece mergea destul de greu, dupa ce l-am resetat am observat ca imi tot apar erori cum ca serviciile google nu s-au putut actualiza, aplicatiile nu vor sa se updateze, nu stiu ce sa-i mai fac. aveti ceva idei? am incercat sa il restartez din fabrica de inca 10 ori, dar faca nici un rezultat, ma gandeam la o rescriere de soft, dar nu stiu daca ar ajuta, si nu prea ma pricep la asa ceva, mi-e sa nu il stric de tot laughing multumesc anticipat pentru raspunsuri

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul meu :

Scoate cartela din el,inchide-l,, baga-l inapoi in cutie, mergi la cel mai apropiat centru de reciclare si RECICLEAZA REBUTUL.

Allview mereu a fost cel mai prost telefon, nu stiu cum inca mai exista pe piata din Romania. Am avut Allview telefon si tableta, dar Doamne... Am regretat bani pe care ii platisem. La un simplu contact cu parchetul s-a indoit carcasa telefonului, zici ca sunt facute din lut. Si alte probleme si erori.
Am trecut pe Samsung si chiar nu m-a dezamagit niciodata. Pana si eBoda rade de ei.
Am un eboda cumparat acum aproape 4 ani si inca porneste. Niciodata probleme de software.

| Bro4555 explică (pentru anonim_4396):

De acord, si eu folosesc tot un Samsung, insa Allview-ul este al tatalui meu si pana acum si-a facut treaba (Youtube+browsing) dar din cate vad soft-ul lor este praf, probabil ca voi cumpara un Samsung fiindca deja mi-am facut prea multi nervi cu Allview-ul asta in astea cateva zile, am incercat zeci de metode

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi s-a întâmplat, am și eu un Allview x2 soul. Mai întâi descarcă o versiune nouă magazin play de pe un site, cum ar fi apkhere, instalează-l și update-ază de pe el. Dacă nu îți merge browser-ul instalează altul trimis prin Bluetooth sau instalează pe telefon de pe pc cu magazin playeri (intră pe m. play pe pc). Cei de la Allview au niște telefoane de tot rahatul... Sper că te-am ajutat!

| Bro4555 explică (pentru anonim_4396):

Sunt de acord, este un telefon jalnic, am incercat ceea ce mi-ai spus tu, insa ramane blocat la instalare, cred ca o sa-l arunc ca deja mi-a facut prea multi nervi, eu folosesc un Samsung si nu mi-a facut niciodata astfel de probleme, merge impecabil si este un model din 2015 (j5 mai exact) Allview-ul era telefonul tatalui meu, dar probabil ca o sa ne orientam catre un Samsung, fiindca Allview-ul este o tampenie de telefon

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bro4555):

Da... Aruncă-l! Nici eu nu îmi mai iau vreodată un telefon Allview