| TheLittleCurious a întrebat:

Am un telefon cu PIN screen lock si cand incerc sa ii dau hard reset imi cere o parola. Cum pot scapa de aceasta parola? Cel mai bun raspus primeste funda!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă nu mai ştii PIN-ul, poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" din BUTOANE ( cu telefonul închis ) - dacă se poate!
Dacă nu ştii cum se face, atunci precizează EXACT ce model de telefon ai, apoi vedem ce & cum...

Toate cele bune.

| TheLittleCurious explică (pentru bursuc001):

Imi cerea un PIN dupa ce incercam sa fac hard reset. Dupa 4 sau 5 incercari m-a lasat sa dau reset, totul a fost OK. mersi oricum.

| bursuc001 a răspuns (pentru TheLittleCurious):

Cu plăcere happy

O zi frumoasă!

3 răspunsuri:
| slowbeat a răspuns:

Mergi la Settings > Personal > Security > Screen Lock si vezi acolo sa alegi :"not locked"