| kakadelu a întrebat:

Am un telefon LG C360, si de cateva zile am niste probleme cu el.
El, se aprinde, se aude sunetul in difuzor, doar ca pe display nu apare nimic.
Initial am crezut ca e display-ul stricat, asa ca mi-am luat altul, dar am avut surpriza sa vad ca e tot la fel.
Ce pot sa-i fac?
Se aprind luminile, tot, se aud sunetele de la inceput, doar ca nu-mi apare imaginea pe ecran...

3 răspunsuri:
| ALEX2402 a răspuns:

E stricat, mai bine schimba-l

| iulianmardari a răspuns:

Nu e stricat dar s-a desprins conectorul ce leaga displayul de placa de baza.te sfatuiesc sa iti scoti backoverul si sa desurubezi carcasa.pe spate ar trebui sa vezi o banda ce vine dinspre display sieste deasupra unui slot.impingel putin mai bine si reasambleazal.cam asta e.asta se intampla numai in cazul in care I'll scapi jos sau sufera un soc.

| kakadelu explică (pentru iulianmardari):

Ma pricep la electronica, si am verificat slot-ul acela, nu era el.
Am dus telefonul intr-un service GSM si nici acolo nu prea ii da de capat.
Cat despre schimbat. suntem in Romania, venitul este mic mai ales la 17 ani!