| Vladimir123779 a întrebat:

Salut, am vrut azi să" repar " adaptorul telefonului și i s-a "desprins" un condensator pe care scria Cpx parca 1880 ceva de genul, in fine acum am găsit în sertar un încărcător mai vechi de LG care generează 1A 5.0V 240V imput. Are ceva daca încarc cu el PS nu știu cât genera cel original scrie foarte foarte sters? Telefonul e Samsung Galaxy S10 + cu android 12

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cumpăra i un incarcator nou nu te juca cu improvizatii ca i ei foc.

| Vladimir123779 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu e improvizat e un încărcător de Lenovo găsit în sertar...

| VoidEternal a răspuns:

O să încerce mult mai greu dar nu îi dăunează. O încărcare la un amperaj mai mic prelungește durata de viață a bateriei.