| Grsxx a întrebat:

As avea o intrebare:ce telefon imi recomandati? Vreau sa mi-l schimb dar nu stiu ce sa aleg...Mentionez ca vreau unul cu o camera foto cat mai buna si navigare accesibila pe internet, pentru game-ing.Mda sunt niste conditii cam ciudate dar nu ma prea pricep si nu mi-ar strica ajutor din partea expertilor.Pretul de preferat pana in 500 de lei deci nu imi recomandati S6 deocamadabig grin

Răspuns Câştigător
| Munteanu_Ciprian_1990 a răspuns:

Samsung galaxy Core 2. E foarte bun. Iti poti luat de pe Emag

15 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi diverse modele la linkul :
http://www.emag.ro/......ricedesc/c

http://www.pcgarage.ro/......e-24-luni/

Toate cele bune.

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Oricum, NU te aştepta la miracole ( la preţul ăsta )!

Pentru jocuri mai noi/performante/mari, ai NEVOIE de un telefon cu procesor quad-core, memorie internă de minim 8 Gb + SD card extern de minim 32 Gb + minim 1 Gb RAM ( dar e preferabil 2 Gb RAM )!

| Grsxx explică (pentru bursuc001):

Am gasit un Prestigio Grace X3 si cred ca ar fi bun.Ce zici? http://www.emag.ro/......DXWC1MBBM/

| bursuc001 a răspuns (pentru Grsxx):

Modelul este destul de bunicel happy
Totuşi, display-ul şi bateria sunt cam slăbuţe.
De asemenea, pentru aceste modele low cost NU prea se găsesc piese de schimb sad

| Grsxx explică (pentru bursuc001):

Deci modelul este bun? Adica am vazut ca respecta conditiile spuse de tine.De asemenea...cam ce m-ai sfatui sa imi iau? GALAXY Core 2 sau Prestigio Grace X3 asta? Mie sincer Prestigio mi se pare superior dar Core 2 e mai scump....ma poti ajuta?

| bursuc001 a răspuns (pentru Grsxx):

Dintre cele 2 modele, Prestigio Grace X3 PSP3455 este mai performant d.p.d.v. tehnic.

| Grsxx explică (pentru bursuc001):

Ok,deci cred ca m-am hotorat...si camera? Adica Prestigio are 8 mp si Core 2 are 5 mp.Deci a lui Prestigio e mai buna, nu?

| Grsxx explică (pentru bursuc001):

Si inca ceva, daca Pestigio este mai performant din punct de vede tehnic...GALAXY Core 2 e mai bun din ce punct de vedere?

| bursuc001 a răspuns (pentru Grsxx):

Prestigio Grace X3 PSP3455 are ambele camere foto mai bune.
N-am făcut o comparaţie din alte puncte de vedere, m-am orientat doar după specificaţiile tehnice ale acestor modele happy

O seară frumoasă.

| Grsxx explică (pentru bursuc001):

Ok,dar mai am o dilema...Am descoperit o varianta noua:http://www.emag.ro/......D8W2RBBBM/
Ar fi mai buna?

| bursuc001 a răspuns (pentru Grsxx):

Mda, ultimul model ( Prestigio MultiPhone PSP5504 ) este mai PERFORMANT happy

| marius577 a răspuns:

Incearca un Allview. Eu am un P5 Quad de vreo 8 luni si nu am avut vreo problema cu el. Are 1 GB Ram, procesor Quad Core si e chiar accesibil.
Specificatiile sunt aceleasi ca la un telefon de 1200 lei+

| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Eu am Xperia M2, si ti-l recomand cu mare placere, nou este pe undeva la 900 de lei,dar il poti lua second-hand...Dar daca totusi il vrei nou,iti sugerez sa mai strangi niste banuti,telefonul merita toti banii si pot spune ca are o camera foto super, face pozele foarte clare, in browser-ul de internet merge super ok, iar in gaming nu mai vorbim happy. Crede-ma ca mai bine strangi pentru un telefon mai bun, decat sa dai 400-500 de lei pe unul care nu e cine stie ce happy, eu l-am luat pe abonament la Orange happy... Sper ca ti-am fost de ajutor happy

| Grsxx explică:

Pai am cam pus ochii pe Samsung GALAXY Core 2... Ce ziceti?