| Marian304050 a întrebat:

Salut astazi am primit un apel de la numarul (+212 699-723652)
Nu am raspuns pentru ca mi' s-a parut dubios am cautat numarul pe net si apare "Maroc"
L-a sunat si pe tatal meu pe ambele numere de telefon pe care le detine (l-a sunat de 3-4 ori dupa care i-am blocat numarul)
Mentionez, suna in jur de 5-10 secunde si apoi inchide gen un 'beep' care sa il sun inapoi
Stie cineva daca acest numar este pentru a taxa oameni?
Ati fost si voi sunat de acest numar?

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se face ca va suna fix pe voi, eu niciodata n-am fost sunat cu toate ca am numarul public pe Facebook.

Da sunt numere care taxeaza recomand sa nu raspunzi nu-ti fac tie rau ci la factura.

| Marian304050 explică (pentru anonim_4396):

Frate tata e mecanic inteleg la el se gaseste numarul pe net. Si alti au mai fost sunati daca cauti pe un forum care se ocupa cu d-astea. Asta e prima data cand ma suna cineva cu numarul din alta tara (in afara de oameni pe care ii cunosc / rude /)

| xSega a răspuns:

Am pățit și eu sa fiu sunat de un număr din alta țara și tot așa nu am răspuns

| xSega a răspuns:

Acum m-am uitat la apeluri și am fost și eu sunat de același număr :O

| Marian304050 explică (pentru xSega):

Deci e motivul scris mai sus pentru taxa nu? Adica te suna cu taxa inversa.

| xSega a răspuns (pentru Marian304050):

Exact, dar la mine e același număr și scrie Bulgaria

| Yasmina203 a răspuns:

Eu sm fost sunata azi de +212621168555

| Coshmar9 a răspuns:

Aceste numere care va suna din diferite țări sunt pentru a taxa oameni și numerele voastre sunt găsite într-o bază de date... Pt că voi aveți numărul la abonament și de acolo sunt luate

| Cotoc_Alexandru_1958 a răspuns:

Da am fost sunat și eu și nu am răspuns. Am blocat acest număr.

| Apostu_Elena_1994 a răspuns:

Azi am primit si eu apel destul de scurt de la un numar cu 212 la inceput. Nu scria nici o tara mi se pare.

| Marcu_Robert-Cristian_1968 a răspuns:

Buna seara,
Acelasi lucru il sustineam si eu pana in seara aceasta. Am primit un apel insistent de la +22222304969 (Mauritania). Nu am raspuns happy