| redtrr1 a întrebat:

Salut, azi m-a prins furtuna afara si aveam telefonul la mine, am un p20 lite si am citit ca e water proof, cand am ajuns acasa totul parea sa fie ok dar telefonul nu mai reactioneaza aproape deloc la butonul de home( dupa ce apas, reactioneaza dupa vreo 10 secunde) si isi da restart singur. Are led ul de notificare rosu incontinuu, am cautat semnificatie sau ceva dar n-am gasit nimic..Ma puteti ajuta cu problema? Mai e ceva de facut cu telefonul?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Din nefericire pentru tine P20 lite nu este waterproof, nu are nici o certificare IP, iar acel led rosu aprins iti indica probleme hardware.

Du-te cu el la un service sa ti-l curete si poate il mai salveaza.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îl lași să se usuce câteva zile bune și apoi să îl folosești din nou.

| gelu1970 a răspuns:

Ține apăsat power cateva secunde până se stinge.
Mergi cu el la un service

| Uvox a răspuns:

Da. Power off si il lasi pana maine in orez.

| GicaGigekGica a răspuns (pentru Uvox):

Paai, nu prea cred ca e Nokia...

| Uvox a răspuns:

Crezi sau nu, iei o pungă si făcut cum ti-am spus.

| SoHappy a răspuns:

Important e sa il inchizi pentru ca se ard circuitele in el daca il tii aprins si nu o sa mai functioneze deloc dupa o zi sau doua. Tine-l inchis intr-un vas cu orez pana maine mergi la un service. Nu cred ca garantia acopera si aceasta problema

| Henry34 a răspuns:

Da sunt doua optiuni: Il incarci full, apoi il lasi sa se descarce pana la 0 apoi il incari normal [astfel facand sa treaca un ciclu al bateriei]. 2. Daca nu functioneaza asa iti recomand sa verifici garantia si sa NU dar NU merge la un service it de la coltul blocului. E foarte periculos am incercat. Vorbeste de garantia de unde ai cumparat telefonul.