| rose21 a întrebat:

Am un Htc Desire 610. Ieri avea 4% baterie, asa ca am cautat incarcatorul. Dupa ce l-am gasit, am constatat ca telefonul nu se deschide. Am crezut ca s-a descarcat complet... dar la incarcat nu raspundea, am inlocuit si incarcatorul dar nimic... si beculetul rosu se stinge si se aprinde incontinuu (led-ul de notificare). Ce sa fac? Azi e duminica, asa ca n-am unde sa-l duc.

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna. Lasa-l la incarcat o perioada de timp (1-2 ore), iar daca tot nu merge, maine du-l la un service.

| rose21 explică (pentru LaLaura):

L-am lasat toata seara si nimic. Maine il duc la service.

| CinevaNou a răspuns:

Scoate bateria si pune-o la loc apoi baga-l la incarcat?

| rose21 explică (pentru CinevaNou):

Nu pot sa ii scot carcasa.