| Liviu321 a întrebat:

Salut! Azi mi-am achizitionat un telefon GSmart Rio R1, este dual sim dar nu stiu cum sa fac sa imi citeasca cartela de Orange. Am bagat Vodafone si merge(telefonul este achizitionat de la Vodafone-Arsis si nu cred ca ar fi blocat in Vodafone) Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, telefonul este CODAT pe Vodafone sad

Eventual, să încerci să vezi dacă merge o cartelă de Cosmote.

În cazul în care este codat şi ai achitat preţul întreg al telefonului, atunci TREBUIE să mergi la un Service Vodafone să ţi-l decodeze GRATUIT!

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| Intrebareaaa a răspuns:

Pai daca nu merge lgic ca este "blocat in Vodafone" si merge doar cu cartela Vodafonewinking.

| Intrebareaaa a răspuns:

Sau poti sa il decodezi, cred laughing