| MrHello a întrebat:

Azi mi-am facut root la s6 edge folosing un kernel de pe highonandroid.com, ma rog nu asta conteaza.
Deci totul merge bine, pana cand la un moment dat intru pe google play si vreau sa descarc ceva, si da eroare ca "has stopped" sau ceva. intru in google play si la fel, doar ca de data asta imediat ce intru imi apare.
Youtube imi spune ca nu este compatibil cu versiunea de tel, dar este 100%...[serviciul google play nu este compatibil cu aceasta versiune - dupa ce am updatat yt face la fel]
Solutii?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

L-ai terminat de tot.Multora le recomand sa nu faca rootare la telefoane pentru ca vor pati ca tine.Se repara la un service dar cu anumite costuri, si nu mici.Nu pot intelege ce ai vrut de la telefonul asta? Ca este foarte bun asa cum e.Dar si scump.

| Munteanu_Ciprian_1990 a răspuns:

Proasta incercare...ROOT=ITI STRICI TELEFONUL. Am avut Trend Plus si i-am facut root si l-am stricat. Ai putea sa-ti repari telefonul dar e foarte, foarte greeeeu. De trimis in service nu poti sa-l trimiti fiindca tu l-ai stricat. Dar' stiu o smecherie. Stiu cum sa il strici de tot sa nu mai porneasca... Te duci frumos, il trimiti in service si zici ca are o problema din sistem. O sa dureze ceva, dar o sa ti-l faca, ca nou. IN PLUS, OMULEE, AI TELEFON DE 4.000 LEI, CUM SA IL STRICI?

Răspuns utilizator avertizat