| Anadrada a întrebat:

Salut, ce as putea face în situația asta?
Deci acum 3 luni am trimis mesaje lui Bongo, am făcut cost 102 lei chiar dacă eu am trimis doar un mesaj și restul ei și spunea ca sunt gratuite ok.
În a 2 luna i-am spus stop și nu am mai trimis niciun mesaj eu și nici el și tot am făcut cost 55 de lei, în a 3 luna adică tot luna asta am făcut tot 55 de lei.
Maica-mea a sunat la ei la nr de telefon și au spus ca eu le-am trimis mesaje încontinuu și cele de sunt gratuite.
Și știu ca și în luna următoare o sa facă la fel și o sa dea vina pe mine.
Ce as putea sa fac în situația asta? Ca bani ii plătesc din banii mei strânși pentru o chitara.
As putea sa ii fac ceva acestui bongo?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://bit.ly/2nXcF9b Singura solutie este sa suni la provider si sa spui (inregistreaza convorbirea) ca renunti la abonament si (evident) la numar. Altfel vei plati lunar taxa pe prostie. Daca nu ai abonament schimba cartela si suna-ti toti prietenii sa spui ca ti-ai schimbat numarul.

| Iunix a răspuns:

Felicitări, tocmai ai descoperit ceea ce se numește țeapă. La ce vloggeri ai auzit tu de acest bongo maică?

Se numește taxă pe prostie. Ai de plătit mult și bine.
Auzi, dacă tot vrei să faci o afacere, întreabă-l pe Bongo care vor fi numerele câștigătoare la loterie și așa te scoți cu banii.

| Denila123 a răspuns (pentru Iunix):

Eram gata sa-i trimit si eu un mesaj, bn.ca mi-ati spus

| adrianalbota1 a răspuns:

Du-te sa vorbesti cu aia de la reteaua la care esti tu.

| Mimiiii a răspuns:

Ai putea să încerci să îi dai Block. Sper să rezolvi problema și să-ți strângi din nou toți banii pentru chitară!

| Anadrada explică:

Eu i-am dat Block nu mai trimite mesaje de 2 luni dar tot plătesc

| davidy a răspuns:

Ma pățit și același lucru, fix în fix, am trimis mesaje la bongo, în așteptarea ca sunt gratis, si am făcut un cost de vreo 300 lei, și am achitat singur, nu ai ce face, trebuie de achitat.