| Mariobmb a întrebat:

Salut, ce înseamnă *#06# pe telefon? Un prieten spune că unde arata acolo după codul de bare de la imei un anumit număr spre de exemplu 75, ar însemna că de 75 de ori am avut telefonul ascuultat, o fi adevărat? Am băgat alta cartela și pe aia nu arata nimic. alta data mi-a arătat 64

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai tu liniștit, nu afli tu când îți este ascultat telefonul și dacă este.

Și nu cred că ești tu i persoana atât de importantă sa se chinuie cineva sa faca asta.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Acel cod iti face sa vezi codul de bare pentru IMEI1 si IMEI2 (daca are) si numarul de serie al telefonului. In rest nimic.

| Simpatic a răspuns:

Tot ceea ce ai vazut vreodata pe net sau auzit de la amici ca tastezi un cod, bagi nu stiu ce aplicatie si afli daca telefonul iti este ascultat, toate sunt minciuni!
serviciile de informatii nu asculta telefoane decat acolo unde exista mandat in acest sens si in cazuri "grele"
iar cand sunt serviciile pe fir, nimic nu poate depista, ca nu au aparatura ca in 1947 ci aparatura folosita la nivel mondial in domeniu, asemanatoare cu CIA, NSA etc adica tehnica de top!

| johnnny123 a răspuns:

Ascultat de cine? Ești vreun personaj important, ești persoană de interes în vreun caz, sau de ce s-ar obosi cineva să te asculte? Și dacă chiar te-ar asculta cineva, crezi că ar exista o funcție care să-ți afișeze de câte ori ai fost ascultat?

Nu mai lua de bune toate poveștile pe care le auzi în curtea școlii de la copilași care abia au învățat să-și lege șireturile.

| adryang78 a răspuns:

Ceea ce apare după ce tastezi asta este codul unic al telefonului tău.

| Negroo a răspuns:

Un "prieten" si-a batut joc de tine. Nu se poate sti cine si de cate ori te asculta. Chiar daca cineva o face.