| Xenoverse a întrebat:

Ce telefon sa aleg intre Samsung Galaxy J5 si Samsung Galaxy J7? Si de ce? astept raspunsuri.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Http://www.telportal.ro/......y%20J7.htm
https://www.youtube.com/watch?v=wqZEjefjD5g

sa imi dau si eu parerea din punct de vedere hardware care e mai bun
j7 are un cpu mai rapid
j7 baterie mai buna
camera ambele la fel
4 g la fel
eu as cumpara cel care imi place ca aspect si cu un hardware mai bun, deci j7

| aXy99 a răspuns:

Sincer? Niciunul. As cauta unul cu minim 2GB ram.

| aXy99 a răspuns (pentru aXy99):

Totusi, daca as fi sa aleg unul, as alege J7 pentru ecranul cu 0, 5 inch mai mare, 400 mAh in plus, 8 GB memorie aditionala, cu toate ca are Android 5.1 in loc de 6.1.
Daca este vorba de variantele din 2017, as alege cu siguranta J7.

| OnePiece a răspuns:

Xiaomi Mi A1 e mai bun decat amandoua si e la acelasi pret.

| FPSFan a răspuns:

Galaxy J4 + multbmai bun din orice punct de vedere aspect, tehnic, software.Net superior rusine pentru Samsung ca mai face telefoane de 16 gb in 2017.

| FPSFan a răspuns:

Amandoua sunt niste mizerii pe langa j4, j6 si j8

| Maria1300 a răspuns:

Iti recomand J7. In acest moment, eu detin un J5, dar am avut ocazia sa folosesc putin timp si J7.
1. Spatiul de stocare e suficient, 16 GB
2. Marimea telefonului difera
3. Este mai nou(J7-le) si ofera o posibilitate mai mare de "trai" a bateriei
4. Are multe beneficii in plus
Si apropo, poti cauta pe google "J5 vs J7 " si s-ar putea sa gasesti(eu am gasit, dar nu tin minte site-ul) o comparatie intre fiecare element al telefonului :-)
Sper ca te-am ajutat!

| IonelaS12 a răspuns:

Eu m avut j5 2015 si acum am j7 2017. mie mi se pare muuuult mai ok j7. memoria e mai mare..camera e mult mai buna. are 13 si pe fata si pe spate. ..arata si bine. nu are capac. Este facut tot din metal. mi se pare mult mai ok. eu am memoria de 16 GB memorie