| AndreiMihaiLNM a întrebat:

Salut,cum pot sa imi sterg tot de pe iphone daca am display-ul spart si nu se vede ce afiseaza? Multumesc anticipat

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Singura metoda ar fi sa intrii in setarile contului tau Apple de pe un calculator si sa stergi de acolo continutul telefonului, dupa care il poti si bloca /debloca la nevoie.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Cauta pe un laptop o aplicatie pui telefonul legat la laptop si stergi

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Ce iphone ai? Cred ca te pot ajuta, dar trebuie sa stiu modelul. Trebuie sa intri in recovery mode, pentru ca acolo te deplasezi cu tastele de volum. Deci practic, decat ma uit pe net, si iti spun de cate ori trebuie sa apesi fiecare tasta ca sa ajungi la optiunea "Factory reset" sau ceva de genul. Trebuie insa sa imi spui modelul.

| SasaSasa2000 a răspuns:

Știu un mod de a reseta telefonul, Nu stiu daca pe Iphone e posibil... Dar ține apăsat pe butonul Power si Volum + până când se afișează ceva pe ecran, asta o faci după ce telefonul este închis. Dupa aia selectezi Factory reset sau ceva de genu... Oricum crecd ca te descurci tu. sper ca te am ajutat.

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns (pentru SasaSasa2000):

Da, dar nu e la toate telefoanele aceeasi combinatie de butoane. Si el nu poate vedea mai nimic pe ecran. Deci trebuie sa cunoasca bine meniul de recovery ca sa stie de cate ori sa apese fiecare tasta ca sa ajunga unde trebuie. De aia zic sa imi spuna modelul.

| AndreiMihaiLNM explică (pentru Bratu_Andrew_2000):

IPhone 6 16 gb Space Gray

| Nicolae_Eduard_1983 a răspuns:

Poti lega telefonul la laptop sau pc apoi instalezi iTunes te loghezi cu contul icloud de la iPhone si stergi ce doresti