| oAlex a întrebat:

Salut, de curand am cumparat un telefon Orange Nivo, decodat deoarece e luat la liber, si de curand are o mica problema, primesc in contiunu acelasi sms, de exp am vrut sa vorbesc cu o persoana si dupa ce mi-a raspuns incepeam sa primesc la 20-30 de minute acelasi mesaj, exp : intrebam ce face, raspundea bine, iar din 30-30 minute primesc acelas mesaj cu bine, stie cineva care poate fi problema si cum o pot rezolva? Funda.

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Poti incerca sa efectuezi in prima faza, o revenire la setarile din fabrica ale telefonului. Daca situatia persista, iti recomand sa mergi cu telefonul catre un magazin Orange pentru a fi trimis in Service.

Cu prietenie,
Orange Helper

| oAlex explică (pentru OrangeHelper):

Am incercat metoda cu revenirea la setarile din fabrica dar nu a functionat, o sa merg cu el la un magazin Orange, Multumesc.

2 răspunsuri:
| Daniels89 a răspuns:

Faci un backup si dai un hard reset