| Vasilica_Robert_1987 a întrebat:

Salut, de vreo 2 zile am un telefon Huawei P30 Lite si nu mai merg aplicatiile, adica incerc sa intru pe ele dar nu imi intra sau ramane blocat pe aplicatie fara sa pot umbla acolo, chiar si la aplicatiile cum ar fi setarim, galerie etc. Adica aplicatiile din fabrica. Ce ii pot face si din ce cauza se intampla asta? Mentionez ca telefonul nu mai vrea sa isi ia internet, nu mai cand vin notificari, si acealea vin greu.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca e in garantie, atunci du-l inapoi la vanzator (impreuna cu dovada platii).
Daca telefonul nu mai e in garantie, atunci iti recomand sa faci o scanare antivirus (recomand Eset online), precum si instalarea unei aplicatii antivirus (recomand AVG Free).
Totodata poti dezinstala toate aplicatiile nefolosite de tine (mai putin cele instalate din fabrica).

Răspuns utilizator avertizat
| literallythesamebruh a răspuns:

Telefonul e destul de trecut. Trebuia să îți cumperi un model mai nou. Totuși, dă o resetare din fabrică, poate ajuta, și un restart din când în când.

| Drake21 a răspuns:

Dai o reinstalare din fabrica