| Raptor1234 a întrebat:

Deci mi-am luat un s9 plus si am observat cateva probleme la el. Telefonul il am de o saptamana jumate.
1.Cand am intrat pe Facebook, m-am uitat la un video iar cand am iesit din aplicatie videoul se tot auzea. Cand am inchis ecranul iarasi se auzea si a tinut-o asa cam un minut.
2.Pe PUBG am observat ca in unele momente am lag.
Cam astea sunt, nu stiu ce sa zic...voi de ce credeti ca face asea? Ca doara nu e ultima rabla...

7 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ai incercat sa-i dai update la ultima varianta de Android, sa reinstalezi aplicatiile, sa-i dai restart, si chiar reset? Poate ca e un glitch.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce credeai, daca iti cumperi telefon de fite ofera ceva mai mult?
Iar jocul PUBG pe Samsung S9 nu ruleaza la rezolutie maxima cum ruleaza de ex. pe iPhone 7.
Si cum imi zicea cineva "eu am cartof de telefon daca am LAG in PUBG ". La tine vad ca este un cartof de fite si in jocuri ofera exact aceeasi performanta cum ofera un telefon de buget.

| Raptor1234 explică (pentru anonim_4396):

Daca si S9 Plus e telefon de fite?
Nu mai zic de Note9, iPhone XS Max sau de Huawei Mate 20 Pro.
Pubg imi merge foarte bine. Doar ca am unele momente cand am lag, adica cand intru in mapa si cand ma da in avion. Cred ca mai bine alegeam One Plus 6T

| Sarcopt a răspuns:

E din cauza aplicatiilor, eu pățesc la fel pe Instagram la treaba cu sunetul

| JamesWatson a răspuns:

Ai putea să mergi la magazinul de unde l Ai cumparat. Clar e in garantie, deci fie "ti l repara" fie il schimba. Cred ca este singurul lucru pe care ai putea să îl faci.

| ArisTOTelx a răspuns:

Iphone-ul e baza.
Android face update odata la cateva luni sau chiar ani, iphone mereu cand e ceva problema sau bug.
Pe Iphone nu exista lag la niciun joc

| Raptor1234 explică (pentru ArisTOTelx):

Eh, hai sa n exageram. iPhone e nu mai e nr1 de vrei 4 ani! Am un coleg ce are un iPhone 7 iar la PUBG daca da grafica high merge cu lag