| Ghiordi a întrebat:

Doresc să cumpăr o antena de amplificare semnal GSM/UMTS/LTE, încalc cumva legea daca folosesc așa ceva?
Îmi trebuie un acord ceva din partea companiilor de telefonie mobila?
Îmi poate recomanda cineva o astfel de antena la un preț accesibil?

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Daca ar fi ilegal, nu ai gasi anunturi pe site-urile de vanzari sau in magazinele online astfel de dispozitive.
Exista antene simpliste, care se conecteaza prin fir la dispozitivul dorit, pentru a amplifica semnalul (costuri minime) sau adevarate sisteme cu antene exterioare si interioare, care sunt mult mai eficiente, dar au si un pret pe masura. Depinde de bugetul pe care il detii.
Scrie pe Google sau pe Olx / Okazii "amplificare gsm" si vezi ce rezultate gasesti.

| Ghiordi explică (pentru dannyel86):

Multe sunt ilegale în tara asta și de aia nu găsești de vânzare pe net...

O recomandare de antena ce nu trebuie conectata la telefon/sau router wifi (nu dețin un router 4G)...

Bugetul nu contează (dar asta nu înseamnă 300 400 euro...)