| Onica7 a întrebat:

Salut eu mi am reancarcat cartela de Orange pe 26 decembrie 2014 cu 5 euro si dupa am bagat o optiune si azi cand am vrut sa sun sau sa trimit un sms imi tot spune ca sunt in perioada de gratie, dar nu are cum eu am minute si sms pana pe 16 ianuarie 2015 ce sa fac sad?

5 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Perioada de gratie a unei cartele este suma dintre perioada de valabilitate deja existenta si perioada de valabilitate a cartelei de reîncarcare, care poate fi între 0 zile si maximum 365 de zile.
Valabilitatea resurselor este reprezentata de perioada de timp in care sunt valabile resursele alocate prin optiunile activate. Ele pot fi folosite numai in perioada de activitate a cartelei; in momentul in care cartela ta intra in perioada de gratie, resursele nu mai pot fi folosite.
Mai multe informatii gasesti aici https://www.orange.ro/prepay/periods-ro.html.
O zi buna,
Orange Helper

| Onica7 explică (pentru OrangeHelper):

Aha ..deci ar trebui sa incarc din nou cu 4-5-6 euro?

| Purrghel_Elena_1999 a răspuns:

Ti s-a reactivat optiunea pe care o aveai inainte. Dezactiveaz-o dupa ce iti va expira apoi alege-ti alta. Sau daca nu... ai sunat in alta retea si ti s-a folosit creditul.

| Onica7 explică (pentru Purrghel_Elena_1999):

Eu sunt pe Orange.da am mai sunat si in cosmote sau vodafoine da am minute nationale si sms asa ca sad