| GoguDeFer a întrebat:

Salut fratie.
Am un Samsung Galaxy S6 Edge Plus si m-am uitat si eu pe Youtube cum se da hard reset si am dat hard reset si cand eram in sistemul telefonului si nu numai am observat ca nu am setarile la fel ca pe Youtube, adica stiu ca telefonul meu este original pentru ca l-am cumparat direct din magazin dar nu arata la fel ca la aia, ma rog. aproximativ la fel numai ca nu are setarile alea in plus la Edge Screen si mai multe chestii pe care nu stau sa le enumar. Pe scurt, nu pare la fel...
Ce poate avea?

Răspuns Câştigător
| Nume2 a răspuns:

Pai, la edge screen trebuie descarcate aplicatiile. Iar faza cu no si yes nu e ceva de speriat, nu toate telefoanele sunt la fel, acelasi model ma refer. Spre exemplu in USA este vandut alt model, in Europa are alte specificatii, alte optiuni, etc.

4 răspunsuri:
| tehno125482 a răspuns:

De unde sti ca nu ara un magazin fals?

| Nume2 a răspuns:

Fals poti sa-l cumperi si din magazine. Poti sa explici mai bine ce nu e la fel? Nu prea am inteles din ce ai spusu tu

| GoguDeFer explică (pentru Nume2):

Salut.
In setari, am vazut pe Youtube ca la altii sunt mai multe optiuni si sunt asezate aproximativ la fel dar am observat ca in panelu' de Edge Screen nu sunt decat 3 optiuni si about edge screen cand la altii erau mai multe...
Si acum, cand i-am dat hard reset si mi-a intrat in "bios" am observat ca la ala pe Youtube cand dadeai wipe all data erau mai multe optiuni cu No si dupa un Yes, trebuia sa dai in jos de 5-6 ori sa ajungi la Yes, eu am doar Yes si No.
Telefonul este cumparat din Germania din magazin original, sunt 100% sigur pentru ca de acolo si-a cumparat fratemeu s8+ -ul saptamana trecuta.

| Nume2 a răspuns (pentru Nume2):

Si posibil si o diferenta de OS, poate video-ul are ceva timp si a fost facut pe un Android 6, iar tu i-ai dat reset la un Android 7. Spre exemplu la al meu, la instrumente rapide, edge screen, pe Android 6 era diferit si avea o culoare alb cu albastru, acum pe Android 7 e negru cu un galben

| Nume2 a răspuns (pentru GoguDeFer):

Pai, la edge screen trebuie descarcate aplicatiile. Iar faza cu no si yes nu e ceva de speriat, nu toate telefoanele sunt la fel, acelasi model ma refer. Spre exemplu in USA este vandut alt model, in Europa are alte specificatii, alte optiuni, etc.