| Stancu_Adrian_1997 a întrebat:

Salut, la abonamentul tatalui meu la Vodafone ( tin sa mentionez ca il are de ceva vreme si e in valoare de 11 euro ) trebuie sa il reinoiasca acum, si cum bine stiti e faza cu telefon "moca" sau un plus de bani pentru unul mai bun, dar abonamentul sa ramana la fel de 11 euro, intrebarea mea este, cat ar mai trebuii sa dau in plus pentru un Samsung galaxy s7 normal, nu edge, dar abonamentul sa ramana tot de 11 euro?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la un centru Vodafone si vedeti ce planuri au cu telefoane, pentru ca planul de 11 euro nu mai exista!
Cautati un alt plan de contract, care va convine atat ca plata lunara, cat si telefonul cu care vine.
Telefonul nu-i moca, ca-l platiti cu varf si indesat prin plata lunara a abonamentului, timp de 2 ani.

| mihai69 a răspuns:

@doamna alba_neagra: se păstrează planurile tarifare vechi dacă așa dorește clientul! Eu am mers pe abonament „connex cent" mulți, mulți ani după ce acesta nu mai figura în oferta lor. De fapt, nici „Connex" nu mai exista, că i-a cumpărat Vodafone între timp.
===
On topic: dacă nu ai cont myVodafone, fă-ți unul și vezi online ce prețuri au telefoanele din oferta lor, în funcție de abonamentul pe care îl ai.