| joghu22 a întrebat:

Salut!
M-a sunat cineva cu nr. ascuns de 3 ori, la 16:28. Acum imi fac mii de gânduri in cap. Nu exista nicio aplicație? Imi e teama

18 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când e număr ascuns, pur și simplu nu răspunzi. Nu are de ce să îți fie teamă.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Raspunde i si vezi ce vrea

Bula
| Bula a răspuns:

Aplicatia ceea mai simpla: ridici telefonul dar nu spui NIMIC in el!
- Daca incepe sa vorbeasca si recunosti vocea, atunci ii spui si ca are numarul ascuns.
- Daca nu spune nimic, atunci nici tu nu spui nimic, iar dupa 10 secunde inchizi convorbirea.

| Freya1 a răspuns:

Probabil sunt persoane din anturajul tau ce vor sa te sacaie.Raspunde si spune-i sa nu te mai caute ca vei lua măsuri în privința asta si gata.

| Catrice a răspuns:

Te căutau extratereștrii să-și vândă noile produsehee hee

| Zuzu1991 a răspuns:

?!?
de ce balarii iti e frica?!?
sunt FIRME care suna cu numar ascuns ca sa nu suni inapoi

raspunde si intreaba cu multa nesimtire cine PLM ESTI?!? si de ce iti ascunzi numarul?!?

| joghu22 explică (pentru Zuzu1991):

Haha, ai fost tare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,

Pentru Samsung ai aici ghidul de blocare a numerelor necunoscute :

https://www.samsung.com/......tivul-meu/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi dacă ai în Setări apel opțiunea de a bloca și numere ascunse.

| Feri5 a răspuns:

Nu face nimic altceva decât să nu-i răspunzi la apel. Altă variantă decât cea a blocării numărului de telefon nu există!

| lamasanustefan a răspuns (pentru Feri5):

Păi cum să blocheze nr. Dacă l-o sunat cu nr. Ascuns?

| anonim_4396 a răspuns (pentru lamasanustefan):

Se poate din setarile telefonului.

| asuari a răspuns:

De ce să îți fie teamă? Poate e o doar o farsă, o glumă de a prietenilor tai sau o pură greșeală. Dacă ai făcut ceva greșit sau crezi ca cineva e in măsură și are motive sa îți facă ție ceva rău, adresează-te unui adult (părinților)! Nu văd de ce îți este teamă. Nu ți-a mai făcut nimeni farse la telefon?

| joghu22 explică (pentru asuari):

Nu a mai sunat de mult cineva cu ascuns. Ma gandeam ca, daca ar fi cineva sa imi faca rau, ar suna de o grămada de ori, nu? Nu doar de 3

| asuari a răspuns (pentru joghu22):

Ce rău ar putea să îți facă?

| joghu22 explică (pentru asuari):

Eu stiu… ma gandeam si eu, stii cum. automat creierul creează cele mai rele scenarii

| asuari a răspuns (pentru joghu22):

Stai liniștit/ă. Nu cred că pot să îți facă rău in vreun fel. Eu zic sa îți păstrezi calmul și sa nu îți mai faci scenarii ce genul. Poți sa îmi dai un mesaj in privat și mai vorbim. Te asigur că nu trebuie sa îți faci griji

| Alexia1208 a răspuns:

Buna! Ai o opțiune in setări de blocare a nr necunoscute. Probabil erau niște copii care făceau glume.