| PastravulInghetat a întrebat:

Salut. M-a sunat un numar cu prefixul +373 si nu am răspuns. L-am sunat înapoi si mi-a apărut ca e numar invalid, dar ca e din Dnestrovsc. Care e faza?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blochează-l. Probabil e vreun scamer.

| hirdovsmiv a răspuns:

Este posibil să fie tentativă de fraudă, de tip "vishing". Nu răspunde acelui număr deoarece ar putea fi cu suprataxare.

| AndreiJurca a răspuns:

E numar de moldova. Nu stiu care e faza insa s-ar fi putut sa fie o teapa prin care cineva dintr-o tara straina te suna si inchide repede. Tu vrand sa stii cine te-a sunat il suni inapoi si raspunde dar nu se aude nimic. Schema e ca acel numar e cu suprataxa si fiecare secunda de convorbire te costa bani.