| FasoleVerde a întrebat:

Salut, maine trebuie sa merg sa imi iau un telefon dar sunt indecis, ce sa aleg intre Samsung galaxy j5 2016 si Lenovo k6 sau intre acelasi Samsung si Lenovo k6 note, Lenovo promite mult cu specificatiile ce le are dar ma gandesc in primul rand la rezistenta telefonului, a ecranului la zgarieturi si spargere, stiu ca Samsung e mai rezistent dar tot-odata vreau si ceva performanta la pret "mediocru" (700-900 lei) multumesc.

6 răspunsuri:
| OnePiece a răspuns:

K6 e mult mai bun. Samsung si Apple sunt varza pe acest segment.

| TheTrooper1 a răspuns:

In primul rand, Samsung-urile daca nu sunt scumpe, sunt o apa si un pamant.
Lenovo k6 mi se pare genial. Il detine o prietena, si este extrem de multumita. La fel si eu, am un Lenovo (de astfel foarte multumit de el) si as vrea sa fac trecerea la un k6.
Daca mai poti strange bani pentru k6 note cred ca ar fi perfect (asta daca nu te deranjeaza un telefon cu ecranul de 5.5). Raportul calitate-pret este excelent.
Telefon de buget cu specificatii foarte bune.
Consider ca ar fi o afacere mai mult decat buna.
Sper ca te-am ajutat si ca vei face alegerea cea mai buna. Bafta!

| FasoleVerde explică (pentru TheTrooper1):

Salut, pai si mie imi place K6 note dar singura problema ce nu imi place e ca difuzorul care se aude convorbirile este si difuzorul care "suna" sau care asculti muzica si tin sa cred ca se va uza repede si nu o sa se mai auda asa clar in convorbiri

| Andreeauta a răspuns:

După părerea mea Samsung și Apple sunt cele mai bune firme de telefoane și tablete. Așa ca Îți recomand Samsung J5

| Prostire_Petru_1997_NWza a răspuns:

Iti sugerez j5 e mult mai bun desi cu memoria e cam prost deoarece are 8 gb dar in mare parte il ocupa aplicatiile instalate deja dar c a aspect e destul de bun camera de 5 mp pe fata cu blit si cea de 13 pe spate

| Iulianaiulia3838 a răspuns:

Samsung e mult mai bun.eu am j7 si e foarte bun