| alexxxxxxxxxx a întrebat:

merita sa iau Samsung galaxy trend plus?
sau orice telefon imi recomandati la pretul maxim 600 lei
maxim
vreau pareri pro si contra
la ce vi se pare ca e bun si la ce e mai putin bun

4 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Samsung galaxy s2 impecabil la SH il găseşti la 600 de lei cu toate accesoriile.
Îţi dau 3 argumente pentru care să cumperi la mâna a doua de la cineva aproape impecabil decât să cumperi nou:
1- Preţurile de la SH sunt aproape cu 50% mult mai ieftine decat noi si fac aceleasi lucru + nu exista risc-ul sa fie vreun defect din fabrica
2- Poti sa ai si garantie de la SH si sa iei un telefon de 2 ori mai bun la acelasi pret.
3- Multi vor telefoane noi ca sa fie siguri ca nu e nimic dubios si din cauza garantiei, garantia mare lucru nu face, daca il scapi tu platesti, nu garantia, garantia e doar defect din fabrica, daca ii pui root sau schimbi versiunea de android garantia nu mai e valabila.
Deci la ce iti trebuie garantia cand iti ei SH si il testezi si nu e niciun defect din fabrica?
Acuma depinde si de unde si de la cine ei, eu mereu am lucrat pe grupuri de facebook din orasul meu ca sa fiu sigur si unele cu garantie si de la okazii.
Iar cand iti ei un telefon in primul rand sa iti placa ecranul si cum arata, al doilea rand performantele happy

| MrNobodyy a răspuns:

Păi fi atent, dacă aș sta să caut un telefon m-aș uita la următoarele lucruri : Procesorul, RAM, versiune android(în caz că e prea veche). Bine, poate și camera de 5M. Dar cel mai important trebuie să fie procesorul QuardCore adică cu 4 nuclee nu DualCore cu 2. :3 1GB Ram sau mai mult și cam atât. La un preț rezonabil la unu de peste 2000 lei trecem la ceva mai bun.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MrNobodyy):

Și dacă are doar două nuclee înseamnă că e prost? Al meu are două și zboară.

| MrNobodyy a răspuns:

Contează ce urmărești la un telefon.