| Edi_Craiu_1995 a întrebat:

Salut, mi-am achizitionat azi un Samsung xcover 2 si... spunea ca memoria interna este de. 4 gb dintre care vreo 3 si cu tot cu aplicatii e ocupata. nu pot baga un joc mai bun gen.( real racing 3) Cum as putea sa mut aplicatiile din telefon pe card sau ce as putea sa fac sa am memorie in telefon sa imi pot pune un joc mai de Doamne-ajuta? dau funda daca mi se explica!

3 răspunsuri:
| Nicu47 a răspuns:

Salut, dai la setari, apoi la mediu de stocare si aici bifezi card sd(si atunci cand instalezi un joc se va instala automat pe cardul sd)

(Si daca te intrebi de ce nu ai memorie pe telefon este din cauza sistemului de operare android el ocupa memorie multa)

| Edi_Craiu_1995 explică (pentru Nicu47):

Salut, nu am mediu de stocare, am ( spatiu de stocare) si nu pot bifa nimic. doar imi da detalii de memorie, si stiu ca memoria e ocupata de android si aplicatiicrying

| Nicu47 a răspuns (pentru Edi_Craiu_1995):

Nu apare sus disc de scriere implicit?