| Edi_Craiu_1995 a întrebat:

Salut, mi-am achizitionat azi un Samsung xcover 2 si... spunea ca memoria interna este de. 4 gb dintre care vreo 3 si cu tot cu aplicatii e ocupata. nu pot baga un joc mai bun gen.( real racind 3) Cum as putea sa mut aplicatiile din telefon pe card sau ce as putea sa fac sa am memorie in telefon sa imi pot pune un joc mai de Doamne-ajuta.? dau funda daca mi se explica!

3 răspunsuri:
| notefree a răspuns:

De obicei cand scoti un joc se pune automat pe card dar trebuie sa ai si cativa mega in telefon nu multi dar trebuie sa ai cardul mare cand instalezi in card jocuri.

| Edi_Craiu_1995 explică (pentru notefree):

Am card de 8 gb. dar nu stiu cum sa mut jocurile si ele nu se pun automat pe card.

| notefree a răspuns:

Mai ai memorie interna.