| Doru_4231 a întrebat:

Salut, mi-am cumparat de curand un HTC Legend si nu pot sa instalez niste aplicatii, si nu stiu daca e nevoie de root.
Cand instalez o aplicatie pe la jum instalarii se opreste telefonul...
Daca e nevoie de root dati-mi voi indetaliat pentru ca n-am prea inteles din tutoriarele de pe net... Ziceti-mi va rog cum se root-eaza HTC Legend...

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai nevoie de root

| AlexElektro1987 a răspuns:

Trebuie sa il restartezi(adica root), fi atent ce trebuie sa faci :1.Inchizi telefonul
2.Scoti bateria din el
3.Pui bateria la loc
4. Apesi butonul Power(cel de unde deschizi telefonul) si butonul Volum jos(adica cel de unde dai volumul mai incet, nu de unde il dai mai tare), pe amandoua le tii apasate in acelasi timp pana cand o sa iti apara o imagine cu semnul android pe skateboard
5.Astepti cateva secunde
6.Din tastele de volum te duci unde scrie,, Factory reset'', apoi apesi butonul Power
7.Cand termina de resetat o sa iti apara o introducere a telefonului ca atunci cand l-ai cumparat prima oara.
FUNDA?

| Doru_4231 explică (pentru AlexElektro1987):

Dap mersi de ajutor dar ce ROM spui tu ca ar merge instalat.
si am vz in niste tutoriale ca trebuie facut cv si pe PC.

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru Doru_4231):

Ca sa iti instalezi rom telefonul trebuie sa fie decodat!

| Doru_4231 explică (pentru AlexElektro1987):

Cum aflu daca e decodat sau nu?
am facut cum mi-ai zis tu cu Powerof plus sonor - si imi arata
chestia cu androizii pe skateboard

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru Doru_4231):

Asta trebuie sa stii tu, pentru ca tu ai umblat la el nu eu, si nu il deblochezi de acolo, de acolo instalezi rom-ul dar daca telefonul nu este decodat degeaba intri acolo.