| cristi123qwe a întrebat:

Salut. Mi-am cumparat recent un telefon de la Vodafone in rate direct din magazin si mi s-a spus acolo ca voi avea de platit 165 in total adica 110lei rata la telefon si 55 abonamentul dar astazi cand mi-a venit factura pe email pretul a crescut la 226. Stie cineva de ce?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ca scrie in factura de ce!

In principiu se adauga si ramasita de plata care o aveai de luna anterioara, de aceea vine marit. Dupa care se regleaza factura.

Bula
| Bula a răspuns:

Vodkafone.
Te imbata cu promisiuni, iar la reclamatii te plimba cu lunile.

| mihai69 a răspuns:

Da. Vodafone. De ce nu-i întrebi pe ei?
Sau intri tu direct pe MyVodafone și afli.

| cristi123qwe explică (pentru mihai69):

Pai pe MyVodadone nu imi da alte detalii decat pretul si am vrut sa vad daca pot afla de ce a crescut pretul si daca a mai patit cineva acelasi lucru de aceea nu am intrebat pe cineva de la Vodafone

| Wr3nch a răspuns (pentru cristi123qwe):

Ti-ai facut si abonament nou sau aveai deja?

| cristi123qwe explică (pentru Wr3nch):

Aveam deja dar cand am cumparat telefonul mi-au schimbat abonamentul cu altul mai bun dar si cu acest abonament pretul tot 165 trebuia sa fie

| Wr3nch a răspuns (pentru cristi123qwe):

Vezi sa nu ai asigurare sau cost suplimentar pe ceva.

| cristi123qwe explică (pentru Wr3nch):

Deja am verificat si nu am dar curand o sa ma duc sa vad de ce a crescut pretul

| mihai69 a răspuns (pentru cristi123qwe):

În mod normal poți vedea factura deteliată.

| Holiday a răspuns:

In factura/anexele la factura gasesti toate detaliile.

| Holiday a răspuns:

Posibil sa ti se fi schimbat data de facturare, iar prima factura sa fie pentru mai mult de o luna. Dar, cum am spus, poti vedea absolut tot in facura si in anexe.

| som a răspuns:

Cel mai bine intra in detalii cu ei, fie prin e-mail, fie prin apel telefonic. Iti recomand sa ii suni inctrucat este mult mai rapid, si ar fi ideal sa lamuresti problema aceasta inainte de sarbatori.

Ia legatura cu ei si cu siguranta ii vei da de cap.

Spor!

| Mutulica0811 a răspuns:

Verifica factura detaliata.
Dar din ce spui tu aici, prima factura de la modificarea abonamentului vine mereu mai mare si este formata din diferenta dintre data la care a suferit abonamentul modificarea + factura pe luna urmatoare.