| MihaiRaul96 a întrebat:

Salut, recent a fost ziua mea si am primit cadou de la parinti niste bani, sa-mi iau un nou telefon, am cautat pe eMAG, cel etc, si am ajuns pe okazii la un iphone 6 sigilat, nou cu 24 de luni garantie la Orange, am vazut ca este vanzator premium, de ce il vinde codat pe Orange, de unde a facut rost de el si exista riscul unei tepe daca are garantie Orange 24 luni+ cutie sigilata?

http://www.okazii.ro/......a173819976

Răspuns Câştigător
| Mario1999 a răspuns:

Salut! Cel mai probabil, vanzatorul respectiv a facut rost de telefon de la Orange daca este codat pe Orange. Riscul unei tepe nu este exclus. Ar fi bine sa iei legatura cu vanzatorul. Despre garantie, el ti-ar putea da cele mai bune detalii.

| MihaiRaul96 explică (pentru Mario1999):

Mersi, are pe stoc 5 produse, ma gandesc ca's bijnitari sau rromi care le aduc din alta tara, pentru 300 de lei, mai bine iau de la eMAG.

| Mario1999 a răspuns (pentru MihaiRaul96):

Cu placere! Eu zic ca e mai bine sa iei de la eMAG sau de la un magazin autorizat pentru ca nu o sa ai probleme dupa, garantie e garantie, plus ca telefoanele sunt neverlocked.

3 răspunsuri:
| Tovarashu a răspuns:

Salut! Intamplarea face ca eu sa fiu un utilizator destul de fidel al site-ului Okazii, iar mai mult sa fi cumparat un Galaxy S5 de la acest vanzator in aprilie 2014. Telefonul functioneaza impecabil si acum, fara sa fi avut vreodata vreo problema.
Omu este chiar foarte de treaba si l-am recomandat si prietenilor mei. Din cunostintele mele, telefoanele sale chiar sunt cumparate de la Orange! Sigur, acum este decizia ta daca vrei sa ma crezi pe cuvant sau nu, dar nu am niciun motiv sa te mint. happy O zi buna!