| korso111 a întrebat:

Salut, recent mi-am luat un Iphone X, pana acum nu am mai avut iphone, problema este ca nu stiu daca chiar e o problema, cand tin telefonul in mana intr-o anumita pozitie se aprinde, as vrea sa stiu cum as putea sa dezactivez asta sau daca e o problema a telefonului. Multumesc

3 răspunsuri:
| Feri5 a răspuns:

Se aprinde luminozitatea sau ce? Dacă e vorba de luminozitate, ea se aprinde când expui telefonul la lumină și se mai stinge la întuneric. Asta nu este o problemă, pentru că lumina de la telefon se reglează automat.

| korso111 explică (pentru Feri5):

Nu, telefonul este inchis (sleep mode) ca sa explic asa, acum am observat cand apasa de 2 ori pe ecran se aprinde

| korso111 explică (pentru Feri5):

Si cum as putea sa opresc asta? nu gasesc termenul potrivit pentru un tutorial