| BaiatFinut22 a întrebat:

Salut, sunt indecis in privinta achiziționării unui telefon. Ce brand imi recomandati dintre OnePlus, Xiaomi si Huawei? Bugetul este de 25-26 mil.

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Acum Oneplus 8 este 2670 lei pe oneplus.net in varianta de 256gb si 12gb ram. Eu il am pe cel de 8gb ram de cateva luni si nu am nimic rau sa ii reprosez. Spre deosebire de alte firme, Oneplus merge bine si dupa 2-3 ani. Eu de exemplu am folosit timp de 2 ani Oneplus 3, dupa mi-am luat Oneplus 6 si acum am Oneplus 8. Oneplus 6 ( ce acum are 2 ani si 6 luni) e in folosinta la iubita mea si inca merge perfect, fara lag si primeste updaturi ocazionale.
Huawei nu as recomanda fiindca nu are serviciile google.
Xiaomi nu e o idee rea dar dupa mine mine intefata este plina de aplicatii inutile si animatii ce in timp incetinesc experienta.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ClaudiuM1997):

De acord cu tine, cu adaugirea ca de la Xiaomi cu putin noroc mai gasesti ceva cu Android One, gen Mi A3. Din pacate astea noi vin mai toate cu interfata cu vrajeli... dar pana la urma nu e chiar PREA jalnica.winking Oricum, e de preferat ceva cu Android cit mai curat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

La ce te referi prin "interfata cu vrajeli" laughing Nu de alta, dar mă gândeam să-mi iau un xiaomi.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Diverse utilitare si cosmetizari puse de catre Xiaomi peste Android-ul de la Google. Unele utile, altele mai putin utile. Plus ceva reclame, se pare. Nu intruzive, dar iritante uneori.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

E adevărat că xiaomi are din fabrică jumate de memorie ocupată de sistem și că oferă actualizări de sistem doar un an?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nu. Unde ai auzit timpeniile astea sinistre? Mi A1 a venit cu Android 7, am primit si 8 si 9 foarte repede, iar actualizari de securitate pentru aproape 3 ani. Acum abia nu mai e suportat cu upodate-uri oficiale, insa de la bajetz am si Android 11 pentru el (inca nu am apucat sa testez, probabil ma voi rezuma la un 10 stabil si cum trebuie, dar asta ramane de vazut).

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

OnePlus. Pocnitorile chinezesti trebuie date uitarii deja.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

One plus 7 pro e perfect

| h379m3973423 a răspuns:

Salut,
OnePlus de departe.

| wexceptional a răspuns:

Oppo sau OnePlus nici sa nu te gandesti la altceva