| Gimihumulukuakua a întrebat:

Am abondament la connex si vreau sa stiu daca pot primii stick-ul acela de internet cu un anumit trafic la internet fara sa platesc ceva in plus! Mi-a zis cineva ca la primit gratis cand si-a facut abonamentul si are 6 gb trafic in fiecare luna!

6 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Inseamna ca are un abonament mare, si destul de vechi daca l-a primit gratuit.

| oPeL68 a răspuns (pentru antimulte):

Am 3 abonamente de 12 ani la Vodafone si inca 2 sub 5 ani si n-am primit niciodata ceva moca de la ei. E luat la abonament. Singura retea care ofera internet dar fara trafic de viteza mare e RDS, ofera un modem de internet cu trafic nelimitat dar la viteze mici.

| oPeL68 a răspuns:

Eu din cate stiu, modemurile la Vodafone se dau numai cu abonament.

| fockewulf a răspuns:

Am abonament la Vodafone cu vreo 900 MB trafic si mi-au dat gratis, fara sa cer un stick USB pentru PC.

| Gimihumulukuakua explică (pentru fockewulf):

Fi mai explicit!

| fockewulf a răspuns (pentru Gimihumulukuakua):

Aveam un abonament cu diferite facilitati si am renuntat la unele pentru mai mult trafic la internet, cam vreo 900 MB. Cu ocazia asta mi-au dat fara ca eu sa le cer si un stick USB.
Cand ai un abonament cu trafic destul de mare cum are persoana care ti-a spus, primesti si stick USB pentru a putea folosi netul si pe PC daca e cazul.