| steaua4everful a întrebat:

am cateva jocuri instalate pe un card SD pe Nokia Lumia 530. Azi am inchis telefonul, am scos cardul din el, l-am bagat inapoi si dupa ce am deschis telefonul imi arata jocurile dar nu pot sa intru in ele. Inainte aveam Nokia 5310 iar cand deschideam telefonul trebuia sa astept cam 10 minute pana se actualiza playlistul muzical cu muzica din card. E posibil ca si acum sa fie aceeasi treaba?

Răspuns Câştigător
| Anndreyy a răspuns:

Da e posibil, asteapta si vezi apoi daca merge, daca nu, e posibil sa fie cardul virusat sau asa ceva. Daca jocurile le ai si in pc formateaza cardul si baga jocurile inapoi... Si eu am patit asta doar ca cu muzica ..Bafta

| steaua4everful explică (pentru Anndreyy):

Nu au mers. L-am formatat iar apoi am incercat sa instalez un joc direct pe card si nu mai merge, am descarcat apoi o melodie de 3mb tot pe card si se descarca foarte greu, apoi am instalat acelasi joc in memoria telefonului si a mers. Nu stiu ce sa-i mai fac. Cred ca o sa-mi iau alt card.

| Anndreyy a răspuns (pentru steaua4everful):

Da, sigur cardul e defect, daca al ai si de mult e posibil sa se mai strice sau asa ceva. Cel mai bine e sa-ti iei altul.

| steaua4everful explică (pentru Anndreyy):

Azi mi-am cumparat un card de 8 gb si am aceleasi probleme. Nu pot sa instalez aplicatii direct pe card iar cu celalalt card de 4 gb mergea inainte sa se strice iar cand descarc muzica se descarca mult mai greu pe card fata de telefon. Deci ma gandesc ca nu cardurile sunt de vina ci telefonul. Am scos cardul de cateva ori, l-am bagat iar si tot nu merge. Nu stiu ce sa mai fac.

| Anndreyy a răspuns (pentru steaua4everful):

Nu stiu cred ca telefonul 99%, incearca sa bagi muzica si alte chestii de pe pc pe card si poate reusesti. Sau incearca cu alt telefon sa vezi cum se descarc, daca e in regula atunci e telefonul devina.

| steaua4everful explică (pentru Anndreyy):

Am rezolvat-o. Am resetat telefonul si acum imi merge.

| Anndreyy a răspuns (pentru steaua4everful):

Super. mersi pentru funda happy