| Supremejordannike2004 a întrebat:

Am făcut Un cablu de încărcare "Homemade" pentru un Samsung galaxy J5 2017 si încarca.
Acest cablu o sa strice bateria?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

N-are nici o treabă cablul cu bateria dacă tensiunea și curentul de la incărcător sunt cele optime

| anonimg a răspuns:

Bateria se va incarca mai greu daca folosesti alte fire decat cele subtiri de la un cablu de telefoane. Iar o baterie tinuta prea mult la incarcare se va uza mai repede decat una care se incarca in timpul ei optim.

| Intruder19 a răspuns:

Daca totul este legat cum trebuie nu ar trebui sa apara probleme, totusi mai safe ar fi sa cumperi un cablu, nu sunt asa de scumpe.

| Supremejordannike2004 explică:

Eu is La liceu la profil de electro si am facut mai multe cabluri sa vad cum merg, etc.

| Vikings1996 a răspuns (pentru Supremejordannike2004):

Doar sa le izolezi bine cu banda, operatiunea asta trebuie sa indeplineasca criterii de siguranta (sa nu faca firele scurtcircuit) si criterii tehnice sau de aspect (sa nu atarne firele pe afara).
Scuze de raspunsul anterior, nu am fost atent la ce ai intrebat si am considerat sa il sterg dim moment ce nu te ajuta.

| Supremejordannike2004 explică:

Cablul l-am izolat foarte bine.