| Kisama a întrebat:

am intampinat o problemă recent, telefonul meu (Samsung Galaxy S8 Plus) are o drastică problema la baterie, un exemplu ar fi."Am plecat astăzi spre munca cu 99% baterie după doar 2 ore bateria mea era 34%" tot ce am facut a fost sa ascult muzica nimic mai mult, asta se intampla de vreo 2-3 zile si nu pot intelege de ce, nu a fost nici un upgrade recent facut iar telefonul nu este vechi, are maxim 2 luni, poate cineva sti care ar fi cauza problemei, eventual de are si o solutie.
P.S. Am cautat deja in setări sa vad ce consuma atat de mult totul este la fel ca inainte, nimic schimbat.

Răspuns Câştigător
| Crackman a răspuns:

Poate este bateria.
Daca nu ai tel de mult timp sau il freci zilnic.
Se mai poate din cauza frigului sa fi murit.
Ex aveam 30 % iar afara in frig la convorbire in 2 min s-a stins

| Kisama explică (pentru Crackman):

Acum ca ma gandesc, descărcarea aceasta spontană de baterie a fost afara in timp ce vorbeam cu niste prieteni video, afara era destul de frig dar nu am realizat cat de tare s-a descărcat abia atunci când a ajuns la 15%. Oricum, iti multumesc pentru informație, o sa monitorizeze putin mai atent descărcarea baterie cand voi fii afara

1 răspuns: