| ActiuniBUG a întrebat:

Am nevoie de ajutor vostru. Cind conectez telefonul (Orange Lumo) la calculator nu pot sa transfer fisiere pe telefon. Telefonul imi arata ca exista conexiune insa in calculator nu apare nici o mapa.

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa te asiguri ca telefonul tau este detectat in Phone and Modems pe un COM si sa fie prezent. In cazul in care calculatorul tau nu il detecteaza si nu este vizibil in My computer, iti recomand sa il testezi pe un alt calculator. O data detectat telefonul, poti copia si lipi fisierele dorite in memoria telefonului tau.

Cu prietenie,
Orange Helper

1 răspuns:
| MskDesign a răspuns:

Cand il conectezi la pc, activezi stocarea usb pe telefon?