| PinguAlex a întrebat:

Am o problema. Am un Allview A5 QUAD, l-am rootat, si, prost ce sunt, am sters backupul de la ROM-ul initial si am sters cateva aplicatii din soft si acum nu pot sa imi fac cont google nici pentru google play. Spune asta: Nu s-a putut conecta. Nu se poate stabili o conexiune de date sigura la server. Este posibil ca aceasta sa fie o problema temporara sau ca dispozitivul dvs. Android sa nu fie pregatit pentru servicii de date. Daca problema persista apelati Serviciul de relatii cu clientii. Daca cei care au a5 quad pot face un backup si sa mi-l trimita si mie, as fi recunoscator! Dau FUNDA! Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| maddoximilian a răspuns:

Nu trebuia sa faci asta ai pierdut si garantia telefonului dar nu te "Panica" exista o solutie de a te informa la magazinele care detin telefon si sigur o sa gasesti un raspuns de la baiatul care repara. asa ca ia 15 lei in buzunar si mergi la cateva magazine si cred ca o sa ti se rezolve problema. Pe viitor nu mai face asta big grin