| HeadGeneral a întrebat:

Am o problema cu telefonul(Samsung Galaxy s7)Cand filmez FHD 60 fps se vede putin lag(Acum 2 zile nu aveam nici o problema).Iar când intru pe video se văd distorsionari si e lag rau. Daca filmez 4k sau o rezoluție mai mică nu am absolut nici o problema. Uitați aici un video facut de mine cu această problemă: https://youtu.be/riI2jOuqzX0
Va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Schimbă cardul de memorie, probabil este prea încet pentru ce ai nevoie. Cumpără unul clasa 10, minim.
Dacă filmarea s-a stocat pe memoria internă, încearcă o altă aplicație de cameră.
Anomaliile apar de obicei din cauza memoriei lente, atunci când se stochează fișierul video în timp ce este procesat.

| HeadGeneral explică (pentru SilviaDulcik):

Nu am card de memorie. Aplicatia cu care am filmat este cea standard pe care o are toata lumea

| HeadGeneral explică (pentru SilviaDulcik):

Mersi! Te pup!

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Filmeaza cu 30fps, nu se va vedea nici o diferenta, in afara ca dispar lag-urile happy

| HeadGeneral explică (pentru Bula):

Nu se misca asa de fluid dar e ok văd cum fac, Imi poti spune te rog de la ce poate fi?

| Bula a răspuns (pentru HeadGeneral):

Lag-urile sunt cauzate de intarzierea procesarii filmarii.
Cauza poate fi supra-incarcarea procesorului si /sau memoria de lucru redusa (in general din cauza aplicatiilor care lucreaza in fundal si ocupa resursele).