| Sandu_Daniel_Dan_1999 a întrebat:

Am o problema cu un telefon Lenovo A2010.
Aseara eram afara..si stateam pe el vorbeam. dupa mi-s-a descarcat de tot... dupa cand ajung acasa il bag la incarcat imi arata bateria ca are 0%...il las 1h sa se incarce si dupa am vrut sa il aprind..am tinut apasat pe buton si nu se mai aprindea..doar atunci cand l-am bagat la incarcat atunci a fost ultima data..va rog ajutami-ma dau funda!

Răspuns Câştigător
| TheKingBacca a răspuns:

Daca nu ai defectat display-ul e clar de la baterie, daca ai un prieten cu acelasi model de telefon iti recomand sa incerci bateria lui, daca merge inseamna ca e de la baterie, daca nu merge, e o defectiune de la telefon. Daca nu ai niciun prieten cu acelasi model de telefon, trimite-l in garantie sau la un GSM.

2 răspunsuri:
| TheKingBacca a răspuns:

Probabil incarcatorul e defect sau bateria e dusa. Iti recomand sa-l duci la GSM, insa sa ai grija, daca e placa de baza moarta nu-l poti repara.

| Sandu_Daniel_Dan_1999 explică (pentru TheKingBacca):

Pai primeste curent placa se incalzeste.dar chestia e ca nu se aprinde display-ul macar sa imi arate 0 %.

| TheKingBacca a răspuns (pentru Sandu_Daniel_Dan_1999):

Daca nu ai defectat display-ul e clar de la baterie, daca ai un prieten cu acelasi model de telefon iti recomand sa incerci bateria lui, daca merge inseamna ca e de la baterie, daca nu merge, e o defectiune de la telefon. Daca nu ai niciun prieten cu acelasi model de telefon, trimite-l in garantie sau la un GSM.