| Agb_Tansi_2001 a întrebat:

Am o problema,ieri mi-am scapat telefonul pe jos,folia de sticla s-a spart, telefonul n-are absolut nimic.Singura problema este ca nu porneste, se aprinde se vede o culoare neagra se aprind si butoanele dar nu merge..De la ce credeti ca este?

Răspuns Câştigător
| DavidTheTrueMMAFighter a răspuns:

So, sigur telefonul a avut un soc la impact.

Sigur a fost afectata bateria...

Daca telefonul e inca in garantie, cauta-i factura, si du-te la magazinul de unde l-ai cumparat.

Le explici problema si ti-l vor repara.

Am avut o problema asemanatoare.

In cazul in care nu mai ai garantie, du-l tu la reparat, pe banii tai!

Funda!

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

E un defect datorat şocului mecanic.
Garanţia NU acoperă defectele "mecanice" produse de lovire/căderi!
Va trebui să plăteşti contravaloarea reparaţiei sad

Toate cele bune!

| DavidTheTrueMMAFighter a răspuns:

Te-am ajutat? S-a rezolvat happy?

| Agb_Tansi_2001 explică (pentru DavidTheTrueMMAFighter):

Pai o sa-l trimit la reparat..Am garantie dar tot trebuie sa platesc.Ma gandeam daca e de la baterie, nu as putea sa cumpar alta baterie?

| DavidTheTrueMMAFighter a răspuns:

Incearca si asta. dar de ce trebuie sa platesti, daca ai garantie? Doar la ecranul spart trebuie sa platesti.

| titicristina21 a răspuns:

Baterie sigur asa face si al meu! dar m-ai bine consulta un elctrician!