| anoonimull a întrebat:

am o problema la telefon.
Cand am castile conectate si vreau sa ascult muzica, uneori mi se activeaza prostia aia de la google cum ca "Se asculta..." sau uneori mi se da sunetul maxim de incet singur pana e pe vibratii, sau, asta mai rar, mi se apasa touch-ul telefonului.
Toate astea se intampla doar daca am castile conectate, fara ele totul e normal.
Precizez ca am un S8.
Cum pot scapa de probleme?

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Asta deoarece cand asculti muzica si vrei sa dai volumul mai tare tii prea apasat pe buton si ti se deschide automat fereastra cu google. Asa mai patesc si eu cu telefonul.

| anoonimull explică (pentru Andreeush):

Nuu, deci dau volumul maxim, ascult muzica si nu mai folesesc deloc telefonul, si dintr-o data imi apare ca "Se asculta..." sau mi se da volumul maxim de incet. Patesc asta cand nici macar nu ating telefonul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate spui, face scurt undeva in telefon si se misca de parca ar apasa cineva aleator pe ecran. Foarte frecvent la Samsung din cauza design-ului prea subtire, dar frecvent si la alte telefoane subtiri.

| anoonimull explică (pentru anonim_4396):

Repet, patesc asta doar daca am castile conectate SI ASCULT MUZICA, si nu cred ca mufa de la casti este "legata" de Google, de la Google primesc aia cum ca "Se asculta...". Normal chestia asta "Se asculta..." mai imi apare si cand spun "ok Google".

| anonim_4396 a răspuns (pentru anoonimull):

Se deschide Google deoarece undeva pe ecran nimereste sa apese pe ea. Totusi daca nu crezi ca e ceva hardware, reseteaza Android-ul. Daca face la fel, e exact ce am patit eu, cand trece curent catre casti trece si catre ecran si se apasa singur pe tot ce prinde.

De asemenea, problema asta e mult stiuta: https://forums.androidcentral.com/......sable.html