| DaniAlin a întrebat:

am o problema la telefon ( LG L5 II E460, android 4.1.2 ) am uitat modelul, nu imi accepta gmailul si nici PIN, ce pot sa ii fac?

Răspuns Câştigător
| Leu_Alex_1971 a răspuns:

Salut
Pt a reface telefonul apasa : Power(Stangere/Aprindere)+Home(Butonul Acasa)+Volum incet
Iar cand apare embema telefonului dau drumul butonului power si dupa se reseteaza telefonul! Succes!

7 răspunsuri:
| Madalina17MD a răspuns:

Singura soluție ar fi sa mergi la Orange sau la oricare alt magazin de telefoand te poate ajuta dar trebuie sa plătești o anumita suma. În jur de 50 lei.

| edy1233 a răspuns:

Urmeaza instructiunile din video https://www.youtube.com/watch?v=Yk4m4N0XOG8.Ai sa pierzi datele din telefon.

| Leu_Alex_1971 a răspuns:

Apropo : telefonul trebuie stans!

| AlexElektro1987 a răspuns:

Trebuie sa il resetezi

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset"...

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, duci telefonul la un Service.

Toate cele bune.

| DaniAlin explică (pentru Madalina17MD):

Am fost da au zis ca nu au ce sa-i faca... Vodafone...

| DaniAlin explică (pentru Leu_Alex_1971):

Multumesc, a mers