| niksrb84 a întrebat:

Salut TPU, am și eu o întrebare. Dacă șterg contul iCloud se dezactivează funcție blocare activare de pe iPhone xs? Vreau sa îl șterg de pe PC contul.Ideea este următoarea, am un iPhone xs ce îl pierdusem, l-am regăsit, am recuperat cont iCloud, am resetat parola dar nu pot sa îl găsesc în găsire iPhone să scot modul pierdut și nu mai știu parola de pe iPhone, îmi apare mesajul acest iPhone este asociat cu un cont Apple. Stiu ID Apple dar parolă nu și nu mai pot avea acces la dispozitiv.Probabil ca o să rămân fără tot pe el dar macar sa știu dacă se scoate blocare activare pe iPhone. Menționez că l-am șters din cont in momentul când l-am trecut în modul pierdut și de aceea nu pot să îl mai vad pe aplicația găsire iPhone. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| carevaescu a răspuns:

Nu o sa rezolvi nimic
Nu trebuia sa l stergi din cont ¯\_(ツ)_/¯

| niksrb84 explică (pentru carevaescu):

Am înțeles? Mai exista vreo posibilitate sa îl recuperez sa îl adaug in găsire iPhone sau mă rog sa pot să dezactivez mod pierdut sau să găsesc parolă cu ajutorul unui software ceva!