| niksrb84 a întrebat:

Salutare, am și eu o întrebare, dacă șterg contul de iCloud definitiv funcția de blocare activare și funcția de găsire iPhone se dezactivează? Am vândut cuiva iPhone și îi cere parola de la configurarea iPhone.

Răspuns Câştigător
| blackann a răspuns:

Intalneste-te cu el sa bagi parola si sa te deloghezi doar pe telefonul ala, nu sa stergi!

niciodata nu vinzi un telefon cu, contul de icloud logat!
chiar daca ai fi sters tot din telefon, tot iti poate accesa galeria, mesajele, notitele si ce mai ai tu synced cu icloud.

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Si? Daca i-ai dat acces la contul de iCloud, trebuie sa-i dai din nou acces, altfel se pune ca ii strici intentionat telefonul. Daca-ti citeste datele personale este o problema la care trebuia sa te gandesti inainte de a i-l vinde.

| blackann a răspuns:

Evident ca daca stergi contul iti pierzi tot, inclusiv setarile si optiunile alese.

| blackann a răspuns:

Daca l-ai vandut? de ce ai mai vrea sa stii unde e telefonul si ce face persoana aia random? wtf

| niksrb84 explică (pentru blackann):

Nu vreau să știu unde este persoana respectiva sau telefonul! Ideea este k eu am trecut la un telefon non Apple și i-am lăsat telefon cu totul cu ID și iCloud (contul meu)și la mâncat,, undeva,, și i-a dat resetare ceva și nu mai poate sa intre pe telefon pentru că îi cere parola de la confirmarea telefon pe care nu o mai știu, și voiam să îl ajut! De aia am întrebat dacă încerc să șterg contul definitiv poate sa acceseze telefon.

| blackann a răspuns (pentru niksrb84):

Intalneste-te cu el sa bagi parola si sa te deloghezi doar pe telefonul ala, nu sa stergi!

niciodata nu vinzi un telefon cu, contul de icloud logat!
chiar daca ai fi sters tot din telefon, tot iti poate accesa galeria, mesajele, notitele si ce mai ai tu synced cu icloud.

| JonyMacadony a răspuns:

Ai luat banii?
Răspuns la întrebarea asta, e și răspunsul la întrebarea ta